Wybór prezentów dla dzieci może przynieść ci problemy. Pamiętaj, jednak że jednym z  najlepszych prezentów dla najmłodszych są klocki. Poznaj powody, dlatego warto je kupić. 

Dlaczego warto kupić klocki dziecku?

Klocki dla dzieci to bardzo popularne zabawki, które uwielbiają dzieci, ale także rodzice. Te akcesoria rozwijają wyobraźnię najmłodszych, a także wpływają na poprawę ich motoryki, pomagają w nauce dzielenia się. Warto tutaj wspomnieć, że klocki to przede wszystkim bardzo trwała i wytrzymała zabawka. Taki prezent na pewno posłuży przez wiele lat. Dzięki nim spędzisz razem czas z dzieckiem na budowaniu różnych konstrukcji.

Jakie są rodzaje klocków dla dzieci?

Klocki można podzielić ze względu na materiał, z którego powstały. Wyróżnia się na przykład klocki plastikowe, metalowe i drewniane. Te pierwsze są bardzo powszechne i uniwersalne, co sprawia, że będą idealne zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci. Klocki metalowe, są niewielkich rozmiarów. Zabawa nimi jest bardziej wymagająca. Ostatnie zaś to jest drewniane, mają największe rozmiary, dlatego najczęściej przeznaczone są dla maluchów. 

Innym kryterium podziału będzie ich przeznaczenie. Można tutaj wymienić klocki z magnesami, konstrukcyjne i edukacyjne. Najróżniejsze konstrukcie będą mogły powstawać z dwóch pierwszych rodzajów. Z kolei klocki edukacyjne mogą przybierać różną formę, a ich przeznaczeniem jest nauka poprzez zabawę. W sklepach znajdziesz także klasyfikację klocków ze względu na wiek dziecka, dla którego zostały przeznaczone. Najczęściej spotykane kategorie to: 1+, 2+, 3+, 4+, 5, 6+ oraz 7,8+. 

Jakie zalety mają klocki konstrukcyjne?

Dla każdego miłośnika budowania doskonale sprawdzą się klocki konstrukcyjne. Zapewnią one długie godziny udanej zabawy przy jednoczesnym stworzeniu wielu różnych konstrukcji. Ponadto mają one także wpływ na rozwój dziecka na kilku płaszczyznach, co gwarantuje coś więcej niż tylko rozrywkę. Zalety, jakie wynikają z zabawy klockami konstrukcyjnymi:

  • rozwój zdolności manualnych; 
  • nauka współdziałania;
  • mechaniki i matematyki;
  • poznanie podstaw fizyki; 
  • nauka logicznego myślenia; 
  • rozwój kreatywności; 
  • odkrywanie nowych pasji i zainteresowań;
  • nauka cierpliwości i precyzyjności; 
  • stymulowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Udając się na zakupy świąteczne, zwróć szczególną uwagę na różnego rodzaju klocki dla dzieci. 

Fot.:La-Rel Easter/unsplash.com

Napisz komentarz