Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Podczas magicznych dziewięciu miesięcy musimy także dbać o siebie w sposób szczególny, chociażby o kondycję swojej skóry. Już teraz warto pomyśleć o tym, jak będzie prezentowała się po porodzie. Dowiedz się, jakich kosmetyków używać.

Skóra w ciąży – zmiany są nieuniknione?

Podczas ciąży w życiu kobiety zmienia się naprawdę wiele, nie wyłączając z tego zmian, jakie zachodzą na zewnątrz. Oprócz oczywistego – znacznie bardziej niż zwykle zaokrąglonego brzuszka – widoczne są chociażby zmiany na skórze.

Nie da się tego uniknąć, przecież nasze ciało zmienia się, aby powołać na świat nowego człowieka, a zmiany te zachodzą dość dynamicznie. Nadmierna wrażliwość, częstsze podrażnienia, rozstępy. Wyższy niż zwykle poziom estrogenów robi swoje! Musimy więc wspierać naszą skórę w tym niełatwym czasie. Choć skłonności do rozstępów mamy różne – jedne panie mniejsze, inne większe – to zawsze warto starać się im zapobiegać. 

Czym smarować brzuch w ciąży?

To pytanie jest kluczowe – czym smarować brzuch w ciąży, aby zmniejszyć ryzyko powstania rozstępów? Po pierwsze, w ciąży dokładnie czytaj składy i unikaj kosmetyków, które nie są przeznaczone na ten wyjątkowy moment w życiu kobiety. Najrozsądniej jest używać po prostu kosmetyków przeznaczonych dla ciężarnych. Jeżeli natomiast masz jakiekolwiek wątpliwości, czy możesz czegoś użyć, to skonsultuj to ze swoim lekarzem.

Skórę brzucha najlepiej jest nawilżać przy pomocy olejków. Mogą to być na przykład olejki z jojoba czy szczególnie polecany – ze słodkich migdałów. Na pewno słyszałaś o jego świetnym działaniu. Co istotne, skórę brzucha możesz nawilżać nawet kilka razy dziennie, a w zasadzie to nawet powinnaś. W tym przypadku im więcej, tym lepiej. Wiele osób poleca także stosowanie oliwki dla dzieci – może i Ty jej spróbujesz? Świetnie nawilża i potrafi zdziałać cuda! 

Pielęgnacja w ciąży – o tym także nie wolno zapomnieć

Dbałość o naszą skórę i generalną kondycję w ciąży powinna przede wszystkim opierać się na zdrowej diecie oraz intensywnym nawadnianiu. Czy wiesz, że kobieta w ciąży powinna pić nawet 3 litry wody na dobę? Zapamiętaj i zastosuj – dla zdrowia i urody.

Nie zapominaj również o ruchu – w ciąży jest on jak najbardziej wskazany i to w dużej ilości. Choć nie ma mowy o intensywnych, obciążających organizm ćwiczeniach, to już codzienne spacery czy basen są świetną propozycją.

Zdj. główne: freestocks/unsplash.com

Napisz komentarz